خانه / بازاریابی / ابتکار عمل در جبران کردن

ابتکار عمل در جبران کردن

ابتکار عمل در جبران کردن

 

تعریف ابتکار عمل در جبران کردن این است که شما یا شرکت شما با تمایل قلبی قدردانی خود را به مشتری ها نشان دهد و تجربیات بهتری در آن ها ایجاد کند که باعث شود آن ها دوست داشته باشندکه مشتری باشند. اگر بخواهیم رک بگوییم ارائه ی خدمات خوب وقتی که همه چیز به خوبی پیش می رود و مشکلی نیست آسان است. آزمودن واقعی کیفیت خدمات دهی به طور واقعی در چگونگی برخورد شما با شرایط مشکل تعیین می شود.

اینکه چگونه یک شرایط مشکل را کنترل می کنید در تصمیم گیری مشتری مبنی بر اینکه دوباره به شرکت یا فروشگاه شما مراجعه کند تاثیر دارد. وقتی شما یا شرکت شما در مورد مشتری دچار اشتباهی می شود، ابتکار عمل برای جبران به شما کمک می کنداحترام ، اطمینان و وفاداری مشتری، که به دلیل عمل شما از دست رفته دوباره به دست آید. اشتباهات کوچک شما یا ندیدن نیازهای مشتری باعث می شود او از شرکت شما رنجیده شود و در این شرایط باید با ابتکار عمل شرایط را تغییر دهید. برای مثال:

 

• آشپز استیک سفارشی شما را به جای آنکه نیم پز کند، که خواست شما ست، آن را کاملاً می پزد.

• ماشین شما در وقتی که خود تعمیرگاه تعیین کرده و قرار بوده حاضر باشد آماده نیست.

• شما مجبور به پرداخت اضافی شده اید، در حالی که صورت حساب را به موقع پرداخت کرده اید.

• در مطب دکتر بیش از یک ساعت معطل مانده اید.

وقتی چنین شرایطی پیش می آید، مسئول خدمات موظف است که فوراً با برداشتن قدم های سه گانه آن را جبران کند.

 

قدم های سه گانه

مجسم کنید که دوشنبه است و مشتری پشت خط فریاد می زند، زیرا بسته ی سفارشی او که قرار بود جمعه به دستش برسد هنوز نرسیده است. حل این مشکل آسان است ( شما این گونه فکر می کنید) . کافی است بسته را با پست شبانه به دست او برسانید تا او سه شنبه صبح آن را دریافت کند.

گرچه ممکن است این عمل مشکل را حل کند، اما الزاماً باعث نمی شود که مشتری دوباره طرف شما را داشته باشد. او ممکن است سه شنبه بسته را تحویل بگیرد، در این صورت چه دیدی به نحوه ی کار شرکت شما پیدا می کند؟ فرض کنید که مشتری با گرفتن بسته اش در روز سه شنبه راضی شود، ولی در مورد تعهدات شرکت شما در آینده با احتیاط برخورد خواهد کرد. به همین دلیل است که اقدامات اصلاحی به تنهایی نمی تواند حسن نیت را به نمایش بگذارد.

محمد نبی پور  مشاور بازاریابی، فروش و مدیریت در کرمان :شما لازم است سه کار انجام دهید تا نظر مشتری نسبت به کار با شرکت شما مثبت شود:

 

• بگویید که متأسف هستید.

• مشکل را حل کنید.

• به مشتری یک نشان توجه اهدا کنید.

 

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

مثلث طلایی فروش

محمد نبی پور مربی و مشاور بازاریابی،فروش،برندینگ،کسب و کار در کرمان: اساس این فرمول بر تجربه متصدیان ممتاز فروش جهان استوار است. در طول سالیان دراز با هزاران مشتری مصاحبه شده و به شکل خاصی از آنها پرسش به عمل آمده است که تفکر آنها درباره بهترین متصدیان فروشی  که با انها تماس گرفته اند چیست. آنها بطور مرتب و همیشگی در تمام صنایع سرتاسر جهان، در توضیح خود راجع به متصدیان ممتاز فروش، سه عنوان را ذکر نموده اند: بعنوان دوست، مشاور، و معلم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *