خانه / تبلیغات / چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود

چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود

چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود

 

از هر ۱۰۰۰ محصول جدید، فقط یک محصول به طور دائم بازار فروش پیدا می کند. چنین شانسی خیلی سخت به دست می آید . اما همیشه به خاطر داشته باشید که اکثر کالاها ( از ۱۰۰۰ کالایی که وارد بازار می شوند) در وهله ی اول بد هستند( شاید هم کاملاً بی ربطند) و اگر کالای شما نیاز مشتری را برآورده کند و در عین حال تبلیغات شما نیز موثر باشد، شانس شما به طور چشمگیری افزایش می یابد.

بنابراین چه چیزی باعث موثر بودن تبلیغات می شود؟ تبلیغات موثر عبارتست از:

 

•  ابتکاری: پیام تبلیغات را به شیوه ای کاملاً جدید و ابتکاری ارائه دهید.

•  تند و کوبنده: عنوان تبلیغات، متن آگهی یا تصاویر باید به قدر گیرا و جذاب باشد که خوانندگان یا شنوندگان را در جای خود میخکوب کند.

•  به یاد ماندنی: تبلیغات باید طوری باشد که هر زمان مشتری ها به محصولات و خدمات (مشابه) فکر می کنند. محصول شما را به یاد آورند

• واضح و روشن: پیام تبلیغاتی باید دقیق و روشن باشد، طوری که همه به راحتی آن را درک کنند.

•  روشنگر: تبلیغات باید در مورد کالای شما به مردم اطلاعات دهد و در عین حال دلایل مهمی برای خرید این کالا ارائه کند.

 

تبلیغات موثر باعث فروش کالا می شود. البته کالایی که به وعده های تبلیغاتی عمل کند. در ضمن تبلیغات موثر باعث فروش کالاهای بد هم می شود، ولی فقط برای یک مرتبه.

مارک های جا افتاده ای که اغلب مردم هر روز استفاده می کنند _ مانند کوکاکولا، پپسی، مک دونالد، برگر کینگ ، فورد، چوی و … _ درست همانی هستند که در تبلیغات وعده داده شده است. در حقیقت این محصولات چنان به وعده های پرشور تبلیغاتی عمل می کنند که پس از مدتی چنین کالاهایی جز لاینفک زندگی روزمره ی میلیون ها نفر از مردم می شوند. این محصولات مارک دار می شوند، یعنی هر گاه به نوشابه ها، غذای سرپایی (Fast Food) ، ماشین و … فکر کنید، چنین مارک هایی به ذهنتان می آیند. همانند داغی که گاوچران ها بر گاوهای خود می زنند، اثری که این محصولات بر روان شما و میلیون ها مشتری دیگر به جا می گذارد نیز هرگز از بین نمی رود.

محمدنبی پور: هنگام ساختن تبلیغات برای محصول یا خدمات خود نکات زیر را به خاطر بسپارید:

 

• هرگز وعده ای ندهید که نتوانید به آن عمل نکنید.

اگر چه تبلیغات ممکن است در وهله ی اول مشتریان زیادی را جلب کند، اگر به وعده های این تبلیغات عمل نشود، در دراز مدت مشتریان پراکنده می شوند.

 

• بهترین خصوصیات آنچه را می خواهید بفروشید تعیین کنید و سپس تبلیغات را حول و حوش همین خصوصیات بپرورانید.

فکر کنید ببینید چه خصوصیاتی موجب تمایز محصول شما در این رقابت می شود و سپس تمام حواس خود را متوجه همین خصوصیات کنید.

 

• سعی کنید پیام تبلیغاتی به یاد ماندنی ای  برای محصول خود خلق کنید.

باید کاری کنید که مردم زمانی که نیاز به محصولات و خدمات مشابه پیدا می کنند، کالاها یا خدمات حرفه ای شما را به یاد می آورند.

 

اگر پیام تبلیغاتی شما ابتکاری ، روشن و دقیق باشد، اگر محصول یا خدمات شما واقعاً به مردم فایده برساند و تبلیغات و سروصدایی را که به راه انداخته جوابگو باشد، در این صورت در مسیر صحیح برای تبلیغات موثر قرار گرفته اید.

 

منبع: www.mohammadnabipour.com

محمدنبی پور: مشاور بازاریابی، فروش و مدیریت

همچنین ببینید

محمدنبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست

ساخت تبلیغات نتیجه بخش

چه بودجه ی تبلیغاتی شما یک میلیون تومان در ماه باشد، چه صد میلیون تومان در سال، اگر تبلیغات شما نتیجه ی لازم را ندهد کل پول شما هدر رفته. و آنچه باعث نتیجه بخش شدن تبلیغ می شود ترکیبی از خلاقیت و محتواست . تبلیغ باید برای مشتری دلیل خوبی بیاورد تا او ترغیب به خرید شود(این می شود محتوا) و همچنین باید به قدری در طراحی و نوشتار بی نظیر و تک باشد که در همان نگاه اول توجه مصرف کنندگان را جلب کند(این هم می شود خلاقیت).

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *