خانه / مدیریت / مدیریت شگفت انگیز

مدیریت شگفت انگیز

مدیریت شگفت انگیز

 

روباه: « میدونی ساعت چنده؟ آخه ساعت من خراب شده .

شیر: « اوه. من می تونم به راحتی برات درستش کنم.»

روباه: « ولی پنجه ها ی بزرگ تو فقط اونو خراب تر می کنه.»

شیر: « نه. بده برات تعمیرش می کنم. »

روباه: « مسخره است. هر احمقی می دونه که یک شیر تنبل با چنگال های بزرگ نمی تونه یک ساعت مچی پیچیده رو تعمیر کنه.»

شیر: « البته که می تونه. اونو بده تا برات تعمیرش کنم.»

شیر داخل لانه اش شد و بعد از مدتی با ساعتی که به خوبی کار می کرد بازگشت. روباه شگفت زده شد و شیر دوباره زیر آفتاب دراز کشید و رضایتمندانه به خود بالید. بعد از مدت کمی گرگی رسید و به شیر لمیده در زیر آفتاب نگاهی کرد.

گرگ: « می تونم امشب بیام و با تو تلویزیون نگاه کنم؟ چون تلویزیونم خرابه.»

شیر: « اوه. من می تونم به راحتی برات درستش کنم. »

گرگ: « از من توقع نداری که این چرند رو باور کنم. امکان نداره که یک شیر تنبل با چنگال های بزرگ بتونه یک تلویزیون پیچیده رو درست کنه.»

شیر:« مهم نیست. می خوای امتحان کنی؟»

شیر داخل لانه اش شد و بعد از مدتی با تلویزیون تعمیر شده برگشت.

گرگ شگفت زده و با خوشحالی دور شد. حال ببینیم در لانه ی شیر چه خبر است .در یک طرف شش خرگوش باهوش و کوچک مشغول کارهای بسیار پیچیده به وسیله ی ابزارهای مخصوص هستند و در طرف دیگر شیر بزرگ مفتخرانه لمیده است!

 

نکته:  به نظر محمد نبی پور اگر می خواهید مدیر موفق و موثری باشید، از هوشمندی و ارتقای کارکنانتان نهراسید بلکه به آنها فرصت رشد بدهید. این مساله چیزی از توانمندی های شما نمی کاهد. به قول بیل گیتس، مدیران موفق افراد باهوش تر از خود را استخدام می کنند.

« برایان تریسی» هم مدیر موفق را مدیری روان شناس می داند و می گوید:

مدیر موفق مدیری است که کمی روان شناسی را می فهمد و مشکلات و ناراحتی های کارکنان خود را از چهره شان می خواند و هر نوع تغییری را با خوشرویی و آرامش و درک درست می پذیرد و در جهت تعالی و رشد مهارت های کارکنان خود سخت کوش است.

 

 

منبع:www.mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مربی و مشاور بازاریابی،فروش،مدیریت و برندسازی

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

زنجیره موفقیت را ادامه بده

محمد نبی پور مربی،مشاور بازاریابی، فروش،موفقیت و برند سازی فردی:شما برای خویش رسالتی در نظر گرفته اید و به سمت کمال در حرکتید؛ بنابراین تلاش می کنید که افراد زیر مجموعه تان را برای بهتر انجام دادن کارهایشان تشویق کنید؛ زیرا به کم قانع نیستید.شما به جزئیات اهمیت می دهید و در پی آن هستید که افراد مرتبط با شما کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *