خانه / تبلیغات / برا افزایش تاثیر پیام از تصویر کمک بگیرید

برا افزایش تاثیر پیام از تصویر کمک بگیرید

برا افزایش تاثیر پیام از تصویر کمک بگیرید

 

کارهای گرافیکی نقش بسیار مهمی در جلب توجه مشتریان و ایجاد تله ی تبلیغاتی دارند. با گذاشتن یک تصویر، حتی در آگهی های بسیار کوچک، آمار خوانندگان آن آگهی به طور چشمگیری بالا می رود. مثلا برای فروشگاهی که به ازای هر خرید یک هدیه ی مجانی می دهد، تصویر تبلیغی ممکن است عکس دو قوطی رنگ باشد که روی یکی نوشته شده « مرا بخر » و روی دیگری نوشته « و مرا مجانی ببر ». بعد، درست زیر این تصویر عنوان آگهی را بنویسید: « حراج سالیانه ی ابزار فروشی امیری، یک کالا= دو کالا »

کار گرافیکی ممکن است عکس، تصویر، حاشیه بندی ، نقاشی ، افزودن بافت، حروف عجیب و غریب و یا هرچیز دیگر باشد. در تبلیغات روزنامه ای ، به خصوص اگر جای آگهی کم است، بهتر است به جای عکس از طراحی استفاده کنید.

روزنامه ها چنان استعدادی در چاپ عکس دارند که هر کسی نداند فکر می کند قبل از چاپ یک سطل گل روی عکس پاشیده شده! البته این مشکل به دلیل مسئله ای به نام « جداسازی خطوط » است که هنگام چاپ اتفاق می افتد و در مورد تصاویر روزنامه ای مشکل حادتر می شود؛ به طوری که به نظر می آید عکس واضح نیست و جزئیاتش محو شده است.

 

یک عکس مرتبط با این موضوع و واضح تاثیر مطلب موجود در آگهی را به نحو چشمگیری افزایش می دهد؛ این تصویر توجه خوانندگان را جلب می کند و باعث وسوسه ی افراد برای خواندن مطلب می شود. وقتی می گویم عکس باید مرتبط با موضوع باشد، منظورم این است که عکس باید آن چیزهایی را نشان دهد که شما می فروشید یا حداقل با کالای شما ارتباط منطقی داشته باشد. نه اینکه بردارید بچه ای را نشان دهید که با مایونز لوازم ماشین می فروشد.

من محمد نبی پور مشاور کسب و کار و کمپین تبلغاتی کم هزینه در کرمان:بهترین آگهی هایی که در روزنامه دیده ام آگهی هایی هستند که فضای زیادی را دست نخورده گذاشته اند؛ ( یعنی بدون اینکه به زور در هر میلی متر کلی لغت و تصویر بگنجانند، قسمت بیشتر فضای آگهی را خالی نگه داشته اند ) . آن گاه علاوه بر چنین شگردی کار گرافیکی فوق العاده جذابی هم به کار برده اند. مثلاً عکسی یا تصویری… خواندن این نوع آگهی ها بسیار راحت است، چرا که فوراً مطلب اصلی به چشم می آید. بعضی ها فکر می کنند چون پول زیادی برای چاپ آگهی در روزنامه داده اند کجبورند تمام فضای آگهی را پرکنند و اگر این کار را نکنند دینی به گردنشان می ماند! اما این افراد در اصل فقط آشفتگی و بی نظمی ایجاد می کنند؛ یعنی همان چیزی که تاثیر تبلیغ را از بین می برد.

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

 

همچنین ببینید

محمدنبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست

چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود

چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود از هر 1000 محصول جدید، فقط یک محصول به طور دائم بازار فروش پیدا می کند. چنین شانسی خیلی سخت به دست می آید . اما همیشه به خاطر داشته باشید که اکثر کالاها ( از 1000 کالایی که وارد بازار می شوند) در وهله ی اول بد هستند( شاید هم کاملاً بی ربطند) و اگر کالای شما نیاز مشتری را برآورده کند و در عین حال تبلیغات شما نیز موثر باشد، شانس شما به طور چشمگیری افزایش می یابد. بنابراین چه چیزی باعث موثر بودن تبلیغات می شود؟ تبلیغات موثر عبارتست از:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *