خانه / تبلیغات / غذا بخورید و جایزه بگیرید

غذا بخورید و جایزه بگیرید

غذا بخورید و جایزه بگیرید

 

در سال ۲۰۰۰، رستوران های زنجیره ای مک دونالد _ قهرمان ارائه ی کالاهای تبلیغی در دنیا _ دست به فعالیت تبلیغاتی بی سابقه ای زدند. این فعالیت تبلیغاتی که در تعطیلات سال نو ارائه شد با الهام از فیلم ۱۰۲ سگ خالدار از مجموعه فیلم های دیزنی بود. مک دونالد ۱۰۲ نوع اسباب بازی مختلف را به صورت بسته های خوراکی بسته بندی کرده بود.

این دیگر اوج تبلیغ و نهایت کاری بود که می شد از طریق کالاهای مجانی ارائه داد. البته بودجه ی تبلیغی هنگفتی در پشت این شیوه ی تبلیغ بود، ولی به هر حال اسباب بازی ها خوب توانسته بودند جمعیت مورد نظر _ یعنی کودکان _ را هدف قرار دهند. و مسلم است که وقتی بچه ای به رستوران می رود پدر و مادرش هم همراهش هستند.

کالاهای تبلیغی برای مک دونالد ( و دیگر رستوران های زنجیره ای ) خوب کار کرده اند. اگر قبول ندارید پس فکر می کنید دلیلش چیست که هرساله مک دونالد( و دیگران ) میلیون ها دلار صرف کالاهای تبلیغاتی می کنند. البته من خودم فکر می کنم رستوران هایی که غذای سرپایی ( FAST FOOD ) می فروشند مجبورند کالاهای تبلیغی مجانی به مشتری ها بدهند، چون در غیر این صورت رقبایشان آن ها را از میدان بیرون می کنند. به عبارت دیگر، می خواهم بگویم، آن قدر این کار تکرار شده، که دیگر دریافت کالای مجانی جزئی از انتظارات مشتریان شده، رستوران ها به نوعی گرفتار این کار شده اند.

 

من محمد نبی پور مشاور کسب و کار و کمپین تبلیغاتی کم هزینه در کرمان: فکر می کنم وقتی بچه ها هوس می کنند جدیدترین کادو مجانی تبلیغی را داشته باشند، دیگر نام رستورانی خاص برایشان اهمیت ندارد. اگر رستوران های زنجیره ای وندی، چیزی وسوسه انگیز در غذاهای کودکان بگذارد، در این صورت کودکان والدین خود را مجبور می کنند که همیشه به رستوران های وندی بروند نه جای دیگر. حالا اگر مک دونالد اسباب بازی مورد علاقه ی کودکان را در غذاها بگذارد، خب، در این صورت یاید با وندی خداحافظی کنیم . برای بچه ها تنها چیزی که اصلاً اهمیت ندارد کیفیت غذاست. بچه ها تنها یک چیز را می فهمند: چه کسی بهترین جایزه را می دهد!! خود من فکر نمی کنم خواهرزاده ی ۸ ساله ام -آرتین – چنین جمله ای را هرگز به زبان آورد: « حتی با وجود اسباب بازی هایی که برگر کینگ به من می دهد، به هر حال ما نمی توانیم به این رستوران برویم، چون چیکن برگرهای مک ناگت خیلی بهتر از چیکن برگرهای تندرز است. ولی من ترجیح می دهم بروم مک دونالد. »

 

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

همچنین ببینید

محمدنبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست

چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود

چه چیز باعث می شود تبلیغات موثر واقع شود از هر 1000 محصول جدید، فقط یک محصول به طور دائم بازار فروش پیدا می کند. چنین شانسی خیلی سخت به دست می آید . اما همیشه به خاطر داشته باشید که اکثر کالاها ( از 1000 کالایی که وارد بازار می شوند) در وهله ی اول بد هستند( شاید هم کاملاً بی ربطند) و اگر کالای شما نیاز مشتری را برآورده کند و در عین حال تبلیغات شما نیز موثر باشد، شانس شما به طور چشمگیری افزایش می یابد. بنابراین چه چیزی باعث موثر بودن تبلیغات می شود؟ تبلیغات موثر عبارتست از:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *