خانه / بازاریابی / درک چگونگی تصمیم گیری مصرف کنندگان برای خرید

درک چگونگی تصمیم گیری مصرف کنندگان برای خرید

درک چگونگی تصمیم گیری مصرف کنندگان برای خرید

 

وقتی مصرف کنندگان محصولات یا خدمات شما را می خرند وارد فرآیندی برای تصمیم گیری می شوند. با صرف زمان برای درک نیازها و نگرانی های مشتری تان در طول فرآیند تصمیم گیری، شانس موفقیت تجارت خود را افزایش می دهید. تحقیق درباره ی بازار نشان می دهد که یکی از مشکلات اصلی در تجارت ناتوانی در حمایت از مشتری در این فرایند است.

 

طراحی فرایند تصمیم گیری

تحقیقات نشان میدهند مشتری در هر خرید، چه خرید محصول و چه خرید خدمات، وارد فرایند پنج مرحله ای می شود. از آنجا که فرایند تصمیم گیری فرایندی شناختی است، بیشتر طبیعتی روانشناختی دارد. پس، ضرورتاً فرایندی واضح نیست و شما با مشاهده ی دقیق پی میبرید که این فرایند در حال وقوع است.

مرحله ی ۱: آگاهی و شناخت نیاز: 

در این مرحله،مصرف کننده از نیاز خودآگاهی می یابد و آن را می شناسد.

مرحله ی ۲: جست و جو برای اطلاعات:

در این مرحله،مصرف کننده به دنبال اطلاعاتی برای برطرف کردن نیاز شناسایی شده می رود. شدت جست وجو به این بستگی دارد که آیا خرید برای مصرف کننده از ارزش زیادی برخوردار است یا نه.

مرحله ی ۳: ارزیابی گزینه ها:

در این مرحله، مصرف کننده تمام گزینه ها را ارزیابی می کند بهترین گزینه برای رفع مشکل او کدام است.

مرحله ی۴: خرید:

در این مرحله، مصرف کننده ارزیابی می کند از کجا و چه زمانی خرید کند و این کار را انجام میدهد. اگر نیاز مشتری ضروری نباشد و راه حل ها نیز برای ایجاد انگیزه ی خرید به اندازه کافی مطلوب نباشند، ممکن است مصرف کننده خرید را تا زمانی که موقعیتی مناسب پیش بیاید به تاخیر اندازد.

مرحله ی ۵: ارزیابی پس از خرید: 

در این مرحله، مصرف کننده خرید خود را ارزیابی می کند و تعیین می کند که از خرید خود راضی است یا نه. همچنین، ممکن است او دچار پشیمانی شود.

محمد نبی پور مربی و مشاور بازاریابی،فروش،کسب و کار،موفقیت و توسعه فردی در کرمان:

به عنوان یک صاحب تجارت یا بازاریاب، درک این فرایند برای شما اهمیت دارد. به این ترتیب،نه تنها تجربه ی مشتری را ارتقا می دهید،بلکه می توانید او را در این فرایند راهنمایی کنید و شانس موفقیت تجارت خود را افزایش دهید. درک فرایند تصمیم گیری می تواند به شما در رسیدن به اهداف تجارت،پیام بازاریابی و تصمیمات بازاریابی تان کمک کند.

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش ،مدیریت،موفقیت و برندینگ

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

مثلث طلایی فروش

محمد نبی پور مربی و مشاور بازاریابی،فروش،برندینگ،کسب و کار در کرمان: اساس این فرمول بر تجربه متصدیان ممتاز فروش جهان استوار است. در طول سالیان دراز با هزاران مشتری مصاحبه شده و به شکل خاصی از آنها پرسش به عمل آمده است که تفکر آنها درباره بهترین متصدیان فروشی  که با انها تماس گرفته اند چیست. آنها بطور مرتب و همیشگی در تمام صنایع سرتاسر جهان، در توضیح خود راجع به متصدیان ممتاز فروش، سه عنوان را ذکر نموده اند: بعنوان دوست، مشاور، و معلم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *