خانه / کسب و کار / پنج راه برای شروع کار

پنج راه برای شروع کار

غلبه بر تاخیر و تعلل، همواره نیازمند استفاده از روش ها و تکنینک های لازم جهتِ سازماندهی و ایجاد انگیزه در انجام صد در صد کار است. در این قسمت، پنج راه غلبه بر تعلل یا به نوعی کاهش تمایل به تعویق یا تعلل را بیان می کنم:

 

  • برنامه مفصلی از کارهای خود تهیه کنید

 

کار خود را با در نظر گرفتن اولویت های کار مورد نظر و با طرحی مدرن و جزئیات کاملِ هر بخش شروع نمایید. مهم ترین کارهایی که باید برای شروع انجام دهید، مشخص نمایید و دور آن خط بکشید. برنامه کتبی و طرحی مکتوب، شما را به نتیجه می رساند. در واقع، وجود چنین طرحی راه را به شما نشان می دهد. هر قدر اهدافتان را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید و مراحل دستیابی به آن را به طور منظم و پشت سر هم قرار دهید، راحت تر می توانید قدم اول را بردارید. انجام این کار برای شروع، جزوِ ضروری ترین کارهاست.

 

  • محل کارتان را تمیز کنید

در ابتدا مهم ترین کار را انجام دهید. محل کار تمیز، بهترین انگیزه برای انجام کار می باشد. برنامه ریزی در انجام کارها بسیار مفید است.

 

  • کارهای مهم را از امور ضروری جدا نمایید

مرتب به خود یادآوری کنید که کارهای مهم معمولاً ضروری نیستند. کلمه ی ضروری، لزوماً مهم نیست. شروع کار، هم ضروری و هم مهم است. کارهایی که زمان کوتاهی دارند، باید فوراً انجام شوند. پس سراغ کارهایی بروید که تقریباً اهمیت دارند، ولی ضروری نیستند. کارهایی مهم و غیر ضروری هستند که بزرگترین پیامدهای بالقوه را دارند و در آینده ی کاری شما بسیار تاثیر گذارند.

 

  • از مهم ترین کار خود شروع کنید

ممکن است تمایل داشته باشید کارهای بزرگ را به تعویق بیندازید. در نتیجه، کارهایی که می توانند در آینده تان نقش مهمی بازی کنند، با تاخیر صورت می گیرند. تکمیل با موفقیت این کارهای مهم و اساسی، می تواند تغییرات چشمگیری در زندگی بیافریند. به نظر، گرایشی جهانی و همگانی برای تعویق و تاخیر در کارها – بخصوص کارهای بزرگ- وجود دارد. برخی اعتقاد دارند که تحت فشار و شرایط اجباری، بیشتر و بهتر کار می کنند. البته در بعضی موارد چنین پنداشتی صحیح به نظر می رسد، زیرا زمانی برای بهانه آوردن وجود ندارد. فرصت، تمام شده است. نتایج تکمیل نکردن، به قدری جدی ست که به هیچ وجه نباید آنها را به تعویق انداخت. همیشه بهتر است کار را قبل از موعد مقرر به انجام برسانید.

 

  • تعویق خلاقانه را تمرین نمایید

این کار نیازمند تعویق آگاهانه در مورد موضوعاتی ست که کمکی اندک به کل مجموعه و هدف ارزشمند شما می کنند. از آنجا که هرگز نمی توانید تمام کارهایی که لازم است را انجام دهید، باید بعضی از آنها را به تعویق بیندازید. فرق بین افراد موثر و ناکارآمد این است که، افراد کارآمد مسائلی را به تاخیر می اندازند که واقعاً چندان اهمیتی ندارند؛ اما افراد ناکارامد همیشه در موضوعاتی تعلل می کنند که می تواند تغییری اساسی در زندگی شان به وجود آورند. از اراده ی خود برای به تعویق انداختن کارهای کم اهمیت و نامربوط استفاده کنید تا دقت کافی برای انجام کارهای مهم و بزرگ داشته باشید. بسیاری از کارهای کوچک، فی نفسه غیر ضروری هستند. اگر مدتی آنها را در نگیرید، طبیعتاً خواهید دید نیازی به انجام آنها نیست. انجام این کار، کاندیدی برای به تعویق انداختن امور کم اهمیت می باشد. بنابراین، قبل از شروع هر کار از خود بپرسید: (( اگر این کار به هیچ عنوان انجام نشود، چه تغییر بزرگی رخ می دهد؟ )) اگر پاسختان به سوال ((هیچ)) باشد، تا هر زمان که بخواهید می توانید آن را به تعویق بیندازید و اصلاً لازم نیست آن را انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

 

 

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

زنجیره موفقیت را ادامه بده

محمد نبی پور مربی،مشاور بازاریابی، فروش،موفقیت و برند سازی فردی:شما برای خویش رسالتی در نظر گرفته اید و به سمت کمال در حرکتید؛ بنابراین تلاش می کنید که افراد زیر مجموعه تان را برای بهتر انجام دادن کارهایشان تشویق کنید؛ زیرا به کم قانع نیستید.شما به جزئیات اهمیت می دهید و در پی آن هستید که افراد مرتبط با شما کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *