خانه / بازاریابی / اجرای ایده ها

اجرای ایده ها

والتون در مغازه رقبایش به دنبال ایده های خوب می گشت.

ارسطو می گوید: << ما فقط با تمرین یاد می گیریم چطور باید کاری را انجام دهیم. >> همانطور که یک پزشک با درمان بیماران، این کار را تمرین می کند، ما نیز باید با اجرای ایده ها، آن ها را تمرین کنیم. ما با گشتن به دنبال ایده ها ، به عادت های شکار خو می گیریم.

باید به گفته ی ارسطو اضافه کنیم که با فکر کردن به کاری که انجام می دهیم نیز می توانیم درس هایی یاد بگیریم. به بیان دیگر، بخشی از فرآیند یادگیری این است که به عنوان یک شکارچی ایده ها، هر از گاهی میزان پیشرفت تان را ارزیابی کنید. می توانید این کار را با طرح چند پرسش در آخر هر هفته انجام دهید: <<فرآیند آموزشی>> روزانه من چیست؟ آیا در چند روز گذشته روزنامه خوانده ام؟ آیا گفت و گویی کاری و مفید با کسی داشته ام؟ این هفته چه یاد گرفتم؟ آیا توانسته ام میان تجربیات شخصی و کارهایم ارتباطی برقرار کنم؟ آیا از دیگران، ایده ای گرفته ام؟

تمرین و نلاش پی در پی، امری ضروری است زیرا ایده ها به کسانی تعلق دارند که به تلاش برای یافتن بهترین ایده ها عادت دارند. عده ای بر این باورند که ایده های خلاق به انسان های خلاق تعلق دارد و اینکه برای این کار به هیچ آمادگی و تمرین نیاز نیست.اما مطالعه ی زندگی انسان های موفق همچون سم والتون خلاق این را ثابت می کند. افراد موفق همچون والتون، موفقیت خو را بیش از آنکه به خاط نبوغ و خلاقیت شان بدانند، به دلیل تلاش شان برای یافتن ایده های خوب و موثر کسب کرده اند. رفتار فرد بیش از استعداد او در موفقیتش در شکار تاثیر دارد.

این حقیقت دارد که گاهی ایده ها هنگامی که اصلاً انتظارش را ندارید، سر راه تان قرار می گیرند؛ هنگامی که صبح روز شنبه باغچه را آب می دهید یا در آشپزخانه سالاد درست می کنید، ایده های نو به ذهنتان خطور می کنند. اما فراموش نکنید که حتی این موفقیت ها نیز به خاطر تمرین های قبلی تان به دست آمده اند. چرا این ایده به ذهن شما خطور کرده و چه طور می توانید بیشتریتن استفاده را از آن بکنید؟

لویی پاستور، دانشمند فرانسوی که فرآیند پاستوریزه کردن را اختراع کرد. می گوید: << شانس، طرفدار ذهن های آماده است. >> منظور او تحقیقاتی است که در پس همه ی موفقیت های علمی نهفته است که اغلب خوش شانسی تلقی می شود. فردی که بیشتر از سایرین تحقیق و مطالعه می کند، شانس بیشتری برای موفقیت دارد.برای نیوتن، افتادن سیب از درخت یک شانس به شمار می آمد اما او نخستین دانشمندی نبود که شاهد افتادن سیب از درخت به روی زمین بود.افتادن سیب، جرقه هایی را در ذهن او به وجود آورد و علت این جرقه ها، مطالعات و تحقیقاتی بود که پیش از آن انجام داده و فقط منتظر پاسخی برای آنها بود. نیوتن ،ویژگی های لازم را برای شکار داشت.

تمرین، شانس را به دنبال دارد. خو گرفتن به عادت شکار، به نوآوری های کوچک و بزرگ منتهی می شود. برخی افراد، عادت هایی دارند که فرآیند یادگیری را سرعت می بخشد. هر روز بخشی از وقتتان را به یادگیری، صحبت با صاحبان سایر مشاغل و قرار گرفتن در محیط های مختلف اختصاص دهید. همه ی این ها تمرین عادت های شکار هستند.

اصلی ترین عادت در شکار، مشاهده است؛ اینکه مانند سم والتون، دنیای پیرامونتان را با چشمانی باز بنگرید. برای موفقیت در این کار، ابتدا باد بدانید به چه اتفاقی باید دقت کنید. پس از آن باید یاد بگیرید که دیده ها و شنیده هایتان را ثبت کرده و در جایی نگه دارید. مشاهده با عادت دیگری، همراه است: نمونه اولیه. منظور از نمونه اولیه این است که افکار و ایده هایتان را به شکلی ملموس در آورده و به خاطر بسپارید.

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

مثلث طلایی فروش

محمد نبی پور مربی و مشاور بازاریابی،فروش،برندینگ،کسب و کار در کرمان: اساس این فرمول بر تجربه متصدیان ممتاز فروش جهان استوار است. در طول سالیان دراز با هزاران مشتری مصاحبه شده و به شکل خاصی از آنها پرسش به عمل آمده است که تفکر آنها درباره بهترین متصدیان فروشی  که با انها تماس گرفته اند چیست. آنها بطور مرتب و همیشگی در تمام صنایع سرتاسر جهان، در توضیح خود راجع به متصدیان ممتاز فروش، سه عنوان را ذکر نموده اند: بعنوان دوست، مشاور، و معلم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *