خانه / بهبود فردی / تردید و تصمیم گیری ضعیف

تردید و تصمیم گیری ضعیف

یکی از هدر دهنده های وقت در محیط کاری، تردید در تصمیم گیری ست. تردید و تصمیم گیری ضعیف، می تواند هزینه های گزافی در زمینه ی پول و زمان داشته باشد. روشی مناسب برای تصمیم گیری این است که، هشتاد درصد از تصمیم ها را باید برای اولین بار اتخاذ کرد، پانزده درصد از تصمیم ها را باید بعداً گرفت و پنج درصد از آنها را اصلاً نباید اتخاذ نمود.

چهار نوع تصمیم

به طور کلی چهار نوع تصمیم وجود دارد که به طور قطع در زمینه ی کاری با آنها سر و کار دارید:

 

Οتصمیماتی که فقط باید خودتان بگیرید

این تصمیم را شما باید اتخاذ نمایید و فقط شما مسئول آن هستید. بنابراین، انجام آن اجتناب ناپذیر است.

 

Οتصمیماتی که می توانید محول کنید

بعضی تصمیمات را دیگران می توانند اتخاذ کنند. یکی از بهترین راه ها برای پیشرفت دیگر افراد، جهت افزایش دانش،بینش،فراست و قضاوت در زیردستان و فرزندان این است که باید اجازه دهید آنها تصمیمات بزرگ بگیرند. هرگاه تصمیمی را به دیگران محول می کنید، زمینه ی بروز امکانات منفی یا تصمیمات منفی کم می شود. پس به هر قیمتی شده آن تصمیم گیری را به دیگران واگذار نمایید.

 

Οتصمیمات خارج از استطاعت فردی

تصمیماتی هستند که فرد نمی تواند خود به تنهایی اتخاذ کند. اگر چنین تصمیماتی به نتیجه ی مطلوب برسند، پیامدهای منفی یی به همراه دارند. بعضی تصمیمات اگر اشتباه باشند، منجر به ورشکستگی یک شرکت می شوند. بعضی تعهدات منابع به قدری جدی هستند که غیر قابل بازگشتند. بسیاری دیدگاه های سنتی نیز به قدری جدی اند که نمی توان آن ها را پذیرفت.

 

Οتصمیمات اجتناب ناپذیر

تصمیمی ست که نمی توانید اتخاذ کنید. این تصمیم در فرصت ها و موقعیت هایی گرفته می شود که تاخیر و تعلل در آن ها هزینه های گزافی را در پی دارد. از طرفی، تردد برای شما و سازمان مربوطه هم پر هزینه خواهد بود. فقط به خاطر بسپارید وقتی لازم نیست تصمیمی بگیرید، نباید تصمیمی اتخاذ نمایی

 

 

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

چهار قدم برای متمایز شدن از رقیبان

 محمد نبی پور مربی،مشاور فروش،بازاریابی،موفقیت،برندینگ و کسب و کار:اگر کارتان یا محصولتان مزایایی دارد که برای مشتری مهم است، به جای پنهان کردن آن مزایا، با جسارت تمام این موارد را به مشتری اعلام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *