خانه / بازاریابی / کسب ایده های نو از فعالیت های ساده

کسب ایده های نو از فعالیت های ساده

در اینجا فهرستی از فعالیت های عالی برای بازاریاب های خلاق آماده است. یک یک یا چند مورد از این رویکردها را امتحان کنید.

 

• به دنبال راه هایی برای ساده کردن باشید.

آیا می توانید راه ساده تری برای تعریف محصول یا کار خود و هدف آن بیابید؟ آیا می توانید بروشور دو صفحه ای تان را در ۱۰ کلمه خلاصه کنید؟ آیا می توانید عنوان آگهی چاپی تان را از ۸ کلمه به یکی کاهش دهید؟ اغلب بازاریابی ها و تبلیغات بیش از حد مفصل اند و می توان آن ها را ساده تر کرد. بینش های خلاقانه در ساده کردن و وضوح بخشیدن به تمام وجوه بازاریابی تان مفیدند. سادگی خوب است، زیرا باعث می شود پیغام شما صریح و جالب شود و ایده ی اصلی شما را سریعاً به ذهن مشتری وارد کند.

 

• به فردی مشهور در تاریخ بیندیشید و تصور کنید که او سخنگوی شماست. 

او چه تغییراتی ممکن بود در بسته بندی، تبلیغات، سایت اینترنتی و … شما ایجاد کند؟ مثلاً جرج واشنگتن، برای افزایش فروش محصول شما چه می کرد؟ آیا می توانید مارک خود را به نوعی به واشنگتن ربط دهید؟ آیا عبور تاریخی ژنرال واشنگتن از رودخانه دلور می تواند استعاره ای باشد برای مشتریان رقبایتان که باید به سمت محصول جدید و بهتر شما هدایت شوند؟ << مشتریان، دنبال من بیایید. پیروزی در آن سوی رودخانه منتظر ماست. همان جا که محصول جدید مارک xyz اردوگاه راحت تری برای شما مهیا ساخته است!>> آری، این ایده کمی مسخره است، اما اگر بدانید که چه تعداد بازاریابی ها و فروش های عظیم با ایده های مسخره شروع شده اند متعجب می شوید.

 

• راهی برای تبلیغ یا ارتباط با مشتریان با پیغام های واقعاً مختصر بیابید.

تمبر؟ برچسب؟ آگهی های تلویزیونی یا رادیویی یک ثانیه ای؟سنجاق سینه؟ کتابی بسیار کوچک که با ذره بین همراه است؟ چه تصور دیگری به ذهنتان می رسد؟ یکی از این ایده ها ممکن است واقعاً برایتان مفید باشد.

 

• راهی برای تبلیغ یا ارتباط با مشتریان با پیغام های واقعاً بزرگ بیابید.

تابلوهای تبلیغاتی یا نقاشی های دیواری بسیار بزرگ، بالون های تبلیغاتی یا پیغامی که در آن هر کلمه روی تابلویی جداگانه آمده است؛ و در طول جاده ای پخش شده اند. در این مورد نظرتان چیست که کامیون یا اتوبوس بزرگی اجاره کنید و آن را با نام محصول خود یا پیغام بازاریابی بپوشانید؟ یا شاید چیزی ساده تر و مسخره تر، مانند پشتیبانی مالی از مسابقه ای در این مورد که چه کسی می تواند بزرگترین شیرینی را بپزد و بخورد و سپس دعوت از رسانه ها برای پوشش دادن به این رویداد؟ صبر کنید، یافتم! چرا بزرگترین تمساح دنیا را مایه ی اقبال و رونق کار خود نسازید؟ بزرگ فکر کنید. شما می خواهید تاثیری عظیم بر جای بگذارید، همین طور است.

 

• هدایایی جالب اما کم هزینه برای تقدیم به مشتریان بیابید.

اگر همه قلم هایی با نام شرکت شما دریافت کنند، یکنواخت و کسل کننده است. پس به دنبال ایده ها ی تازه ای برای هدیه دادن باشید. چیزهایی که باعث می شوند مشتریان بگویند وای!…، این عالی است. واقعاً به کارم می آید.

 

• مکان های جدید برای تبلیغ بیابید.

آیا می توانید از مکان هایی برای انتقال پیغام به مشتریانتان استفاده کنید که تا پیش از این در صنعت شما هیچ کس استفاده نکرده است؟

 

• حداقل ده راه برای متقاعد کردن فردی مشهور به مصرف محصولتان بیابید.

حرکت کنید، این یکی را امتحان کنید. شاید واقعاً ایده ی مناسبی بیابید و بالاخره خود را به شهرت برسانید.

 

• پنج عکس خیره کننده، زیبا، عجیب یا مبهوت کننده از یک شماره ی مجله نشنال جئوگرافی ببرید.

برای هر کدام عنوانی مرتبط با محصولتان بنویسید.

 

 

این فعالیت ها باعث می شوند که تخیل شما به طرق جدید و غیر معمولی فعال و برانگیخته شود. شگفت انگیز است؛ اغلب پس از نیم ساعت کلنجار رفتن با یکی از سوالات فوق ، بصیرت بی نظیری برایتان حاصل می شود. بازاریاب های بزرگ همیشه سوالات خلاقانه ای برای خود طرح می کنند. این افراد نوعی خارش خلاقانه دارند و صرفاً باید آن را بخارانند تا برطرف شود.

 

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

ضیافت ها در هتل دوسانکو

منطقه ساپورو، یکی از شهرهای مهم استان هوکایدو، هتل های متنوعی دارد. هنگام بررسی موفقیت هتل رویال سنچری در مقابل شکست دیگر هتل ها، مشخص می شود که علت اصلی این موفقیت فقط هدف گیری بازار محلی است. در حالیکه هتل های دیگر این منطقه بر گردشگران و بازرگانانی تمرکز دارند که از جزیره هونشو با هواپیما وارد ژاپن می شوند، هتل رویال سنچری منحصراً بر مشتریان محلی تمرکز دارد. پس از اقامت های مکرر در این هتل، با شیگئو سوگینو، رئیس هتل رویال سنچری،دوست شدم.در صحبت هایش به من گفت: « می خواستم تا هتل دو سانکو را ( محل هو کایدو ) تاسیس کنم. چون سایر هتل های منطقه از مهمانان و گردشگران هونشو میزبانی می کنند، می خواستم تا هتلی تأسیس کنم که به صورت اختصاصی بر مشتریان محلی تمرکز داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *