عادت هایی که عادت های دیگر را تغییر می دهند

منتشرشده توسط admin در تاریخ

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

عادت هایی که عادت های دیگر را تغییر می دهند

 

زمانی که « پل اونیل » مدیر عامل شرکت آلومینیوم آمریکا شد، با متمرکز شدن شدید بر امنیت محیط کار ، کارمندان خود را شگفت زده کرد. او این کار را انجام داد چون تشخیص داده بود که عادت های سازمانی، قدرت ایجاد تغییرات بزرگ را دارند. او بر یک  « عادت کلیدی » دست گذاشت، عادتی که اگر اصلاح می شد می توانست با شدت و قدرت ، باعث ایجاد تغییرات در حوزه هایی که ظاهراً نامربوط به نظر می رسیدند شود. او می دانست « وقتی عادت هایی که اهمیت بیشتری دارند، تغییر کنند، موجب ترک و بازسازی سایر الگوها می شوند. »

محمد نبی پور مشا ور کسب و کار و کمپین تبلغاتی کم هزینه: ساز مان ها عادت هایی را ایجاد می کنند که به آن کمک کند تا کسب و کارشان توسعه یابد و یا بتوانند اهدافشان را عملی کنند. تاکید اونیل بر امنیت، کارگران شرکت را مجبور کرد تا فرایندهای کاری و روش کار خود را بازسازی کنند و به این ترتیب آن ها را نه تنها ایمن تر بلکه سریعتر و موثرتر کند. تغییرات در روش های امنیت محیط کاری بر سایر حوزه های کسب و کار این شرکت نیز تاثیر گذاشت. « هزینه ها کاهش یافتند، کیفیت بالا رفت و بهره وری به اوج رسید. »

عادت های کلیدی بر زندگی افراد نیز تاثیر می گذارد. برای مثال ، کسی که ورزش می کند، تمایل کمتری به کشیدن سیگار و مواد مخدر دارد، غذاهای سالم تری می خورد و بهره وری اش بیشتر است. عادت های کلیدی باعث ایجاد « موفقیت های کوچک »می شوند: دستاوردهایی که به افراد کمک می کند متوجه شوند کسب موفقیت های بزرگ تر نیز ممکن است.

یکی از قوانین بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای یعنی « استارباکس »در مورد کارکنانش ، نهادینه کردن  قدرت اراده در آن ها است. مفهومی که تحقیقات ، آن را عادتی مقدم برای تعیین موفقیت فردی می داند. همانطور که دانشجویان با بکارگیری انضباط شخصی در زمینه آکادمیک و درسی، در سایر حوزه های زندگی شان نیز به نتایج مثبتی می رسند، کارکنان استارباکس نیز بعد از اینکه به اراده ی راسخ برای سرزنده بودن دست پیدا کردند ( بدون توجه به اینکه در ساعات کاری چه اتفاقاتی رخ می دهد ) ، زندگی شخصی و شغلی خود را بهبود دادند.

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

 

دسته‌ها: بهبود فردیکسب و کارمدیریت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.