خانه / بهبود فردی / سبک یدکی شما

سبک یدکی شما

سبک یدکی شما

محمد نبی پور:گرچه معمولاً یک سبک کاری اصلی وجود دارد، بسیاری از مردم یک سبک یدکی نیز دارند. این سبک کاری زمانی فعال می شود که شما تحت فشار قرار بگیرید. بالاترین امتیاز شما بعد از سبک اصلی، تعیین کننده ی سبک یدکی شماست. برای مثال سبک اصلی شما ممکن است سبک بیانی باشد، اما وقتی تحت فشار هستید، رفتار سبک محرک را انجام می دهید. رفتارهای هر چهار سبک، تحت فشار، دو جهت می گیرند: یا قوی تر می شوند و یا ضعیف تر. دو سبک بیانی و محرک ( که حس ابراز وجود در آنها قوی تر است)،  تحت فشار، فعال تر و تهاجمی تر می شود. سبک مسالمت جو و تحلیل گر ( که حس ابراز وجود در آن ها کمتر است) ،  تحت فشار، منفعل و غیر مسئول تر می شود. رفتارهای هر سبک، تحت فشار، به شکل زیر تغییر می کند:

 

  • سبک محرک مستبدتر و تقاضا مند تر می شود.
  • سبک بیانی احساسات خود را به طور لفظی ابراز می کند.
  • سبک مسالمت جو تسلیم می شود و احساسات خود را به کناری می زند.
  • سبک تحلیل گر، وقتی شرایط تنش زا پیش می آید، از مهلکه کناره گیری می کند. هیچ یک از واکنش های فوق برای حل مشکل کارساز نیست.

 

نتیجتاً اگر بتوانیم پیش بینی کنیم که خودمان یا دیگران تحت فشار چه واکنش هایی ابراز می کنیم، می توانیم این واکنش ها را تغییر دهیم و از برخوردها و اختلافات بین خود و همکارانمان بکاهیم.

 

 

منبع:www.mohammadnabipour.com

محمد نبی پور:مشاور یازریابی،فروش و مدیریت

 

 

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

عادت هایی که عادت های دیگر را تغییر می دهند

عادت های کلیدی بر زندگی افراد نیز تاثیر می گذارد. برای مثال ، کسی که ورزش می کند، تمایل کمتری به کشیدن سیگار و مواد مخدر دارد، غذاهای سالم تری می خورد و بهره وری اش بیشتر است. عادت های کلیدی باعث ایجاد « موفقیت های کوچک »می شوند: دستاوردهایی که به افراد کمک می کند متوجه شوند کسب موفقیت های بزرگ تر نیز ممکن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *