خانه / فروش / فروش خلاق

فروش خلاق

خلاقیت ویژگی طبیعی همه فروشندگان سطح بالاست. خوشبختانه، میزان خلاقیت شما تا حدود زیاد از ناحیه خودانگاره یا تصویر ذهنی شما مشخص می شود. همه چیز بستگی به این دارد که درباره خود چه می اندیشید. این بدان معناست که می توانید با تمرین خلاقیت خود را افزایش بدهید تا در مورد هر هدفی که برای خود تعیین می کنید، نقشی مهم و تعیین کننده داشته باشید.

خلاقیت چیزی است که پیوسته آن را نشان می دهید و از آن استفده می کنید. وقتی می خواهید از شلوغی ترافیک اجتناب کنید و بنابراین راههای فرعی را انتخاب می کنیدف اقدانی به شدت خلاق صورت می دهید.

وقتی یک مهمانی ترتیب می دهید و یا می خواهید ارائه فروشی را طراحی کنید، اقدانی خلاق صورت می دهید. اگر می خواهید کسی را از خوب بودن کالا یا خدمتی که می فروشید آگاه سازید، رفتاری خلاق بروز می دهید.

حتی لباس پوشیدن در صبح ، وقتی لباسهایتان را همخوان و جور می کنید تا تاثیری مطلوب را از خود به نمایش بگذارید، اقدامی خلاق بروز می دهید.

 

باورهای شما به واقعیت ها تبدیل می شوند

واقعیت تلخی ست که اغلب مردم فکر نمی کنند به اندازه کافی  خلاق هستند. در نظر آنها خلاقیت یعنی آنکه قطعات ادبی شاهکار بنویسید و نقاشی های هنری آنچنانی را به نمایش بگذارید. اما باید گفت که خلاقیت به معنای بهبود یافتن است. وقتی با انجام دادن کاری به شکل متفاوت چیزی را تغییر می دهید، از خلاقیت خود استفاده می کنید.

با توجه به نقش اساسی خودانگاره و تصویر ذهنی، هرچه خود را خلاق تر بدانید، ایده های خلاق بیشتری ایجاد می کنید. در کار فروش، تجارتی خلق می کنید که قبلاً وجود نداشته است. با فرآیند فروش ایجاد ارتباط موثر، شناسایی نیازها،ارائه راه حل، جواب دادن به اعتراضات، قطعی کردن فروش و فروش مجدد اقدامی خلاق صورت می دهید.

 

سه اقدام برای افزایش خلاقیت

خلاقیت با سه اقدام افزایش می یابد:(۱) داشتن هدف های روشن،(۲) فشار آوردن به مسائل و(۳) توجه کردن. باید از هر سه این ها استفاده کنید.

هرچه با شدت و حرارت بیشتری هدف های شفاف ویژه ای را برای خود در نظر بگیرید،برای رسیدن و دستیابی به آن رفتاری خلاق تر خواهید داشت.

هرچه با شدت و حرارت بیشتری مسائل را حل و فصل کنید، به هنگام حل مسائل از منابع بیشتری برخوردار خواهید بود.

هرچه سوالات دقیق تری بپرسید، از نوآوری بیشتری برای فروش برخوردار خواهید شد.

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

چگونه مدت زمان ملاقات رودرروی خود با مشتری را افزایش دهید

محمد نبی پور مربی و مشاور بازاریابی،فروش،توسعه فردی،موفقیت و کسب و کار در کرمان: اگر با یک خریداراحتمالی تماس گرفتید و این خریدار پر مشغله بوده و نتواند شما را ببید او را دعوت کنید تا برای صبحانه به رستوذانی بیاید ه نزدیک دفتر یا محل کار تجاری اوست. مردم  ممکن است برای ناهار جایی را رزرو کنند اما هیچکس برای صبحانه جائی رزرو نمی کند. در حقیقت وقتی فردی را برای صبحانه دعوتمی کنید آنها هم راضی و هم سرگرم میشوند. احتمالاً پیش از این هیچکس چنین پیشنهادی نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *