خانه / بهبود فردی / مجموعه مقالات مدیریت فردی

مجموعه مقالات مدیریت فردی

  • مقاله اول

 

فرمول هفت مرحله ای  رسیدن به اهداف

 

می توانید برای مشخص کردن و به دست آوردن اهدافتان این هفت مرحله  ساده را دنبال کنید. البته روش های پیچیده تر و مصل تری هم برای دستیابی به هدف وجود دارند، اما روش هفت مرحله ای، شما را قادر می سازد ده برابر بیش از گذشته، و حتی بسیار سریع تر از آنچه می توانید تصور کنید، موفق باشید.

 

– به طور دقیق تصمیم بگیرید که دنبال چه هستید.

افکارتان در این مورد واضح باشد. برای نمونه اگر می خواهید درآمدتان را افزایش دهید، به جای فکر کردن به آنکه فقط پول بیشتری به دست آورید، به اندازه مشخصی از پول فکر کنید.

 

– هدفتان را بنویسید.

هدفی که نوشته نشود، مانند دودی است که از بین می رود و ناپدید می شود. چنین هدفی بی اساس و بی فایده است و هیچ نیرو، اثر یا قدرتی ندارد. اما یک هدف نوشته شده به چیزی تبدیل می شود که شما می توانیدآن را لمس کنید، بخوانید و در صورت لزوم اصلاح کنید.

 

– برای هدف خود مهلتی تهیه کنید.

یک دوره زمانی منطقی برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرید. اگر هدف شما بزرگ است، یک مهلت نهایی مشخص کنید و سپس میان موقعیت کنونی خود و موفقیت خود در آینده، فاصله های زمانی در نظر بگیرید. مهلت زمانی مانند یک <<سامانه اجباری>> عمل می کند. اغلب تحت فشار یک موعد مقرر هنگامی که تصمیم می گیرید در زمانی مشخص به هدفی برسید، ذهن ناخودآگاه شما، سریع تر و موثر تر عمل می کند. قانون این کار این است: << هیچ هدف غیر واقعی وجود ندارد، بلگه تنها ضرب الاجل های غیر واقعی وجود دارند.>> اما اگر در مهلت معین به هدف خود نرسیدید چطور؟ پاسخ آن ساده است. مهلت دیگری را مشخص می کنید. ضرب الاجل،نوعی <<برآورد>> است.گاهی پیش از به پایان رسیدن ضرب الاجل، گاهی پس از آن، و گاهی نیز همزمان با پایان آن، به هدف می رسید. هنگام تصمیم گیری در مورد یک هدف، شما با توجه به مجموعه خاصی از شرایط اقدام می کنید، اما این اوضاع ممکن است تغییر کنند و همین طور مهلت معین شده را نیز تغییر دهند.

 

– فهرستی از تمامی کارهایی تهیه نمایید که فکر می کنید ممکن است بتوانید برای رسیدن به هدفتان، آن را انجام دهید.

هنری فورد می گوید:<< بزرگترین هدف ها را می توان با تبدیل آن به اهداف کوچک تر  به دست آورد.>> فهرستی از تمامی موانع و مشکلاتی تهیه کنید-هم بیرونی و هم درونی- که باید برای رسیدن به هدف خود، بر آن ها غلبه کنید. فهرستی از افرادی آماده کنید که برای رسیدن به هدفتان به همکاری و پشتیبانی آنان نیاز خواهید داشت. همچنین یک فهرست از تمامی کارهایی که فکر می کنید بتید انجام دهید تهیه نمایید. سپس وظایف و مسئولیت های جدید خود را به این فهرست اضافه کرده، و این کار را تازمانی که فهرست شما کامل شود، ادامه دهید. ناپلون هیل می گوید: (( بزرگترین دلیل شکست افراد در رسیدن به هدف هایشان آن است که با تغییر موقعیت، طرح های جدید را جایگزین طرح های قدیمی شان نمی کنند.>>

 

– فهرست خود را به ترتیب و با توجه به اولویت ها سازماندهی نمایید.

برای آنکه فهرستی از کارهای مورد نیاز را به ترتیب مشخص کنید، لازم است بدانید کدام کار را باید در ابتدا، کدام یک را پس از آن، و کدام مورد را در آخر انجام دهید. فهرستی که بر اساس اولویت ها تنظیم شده باشد، شما را قادر می سازد که کارهای مهم تر و کارهای با اهمیت کمتر را مشخص کنید. گاهی اوقات، ترتیب و اولویت یک مقوله هستند، اما اغلب دو موضوع متفاوتند. برای نمونه اگر قصد دارید کار خاصی را شروع کنید، نخستین حرکتی که در ترتیب کاری باید انجام دهید، خریدن یک کتاب یا نام نویسی در یک دوره مربوط به آن کار است. اما مهم ترین چیز، توانایی شما در ایجاد یک طرح کاری بر اساس تحقیقات کامل بازار کار است. این کار، اطلاعات لازم برای جمع آوری منابع مناسب برای ورود به بازار کار را فراهم می کند.

 

– بی درنگ طرح خود را عملی کنید.

تفاوت میان برنده ها و بازنده ها در زندگی آن است که برنده ها نخستین قدم را بر می دارند؛ آنان عملگرا هستند. این افراد بدون آنکه تضمینی برای موفقیتشان وجود داشته باشد، شروع به کار می نمایند. آنان با آغوشی باز با شکست و نا امیدی برخورد می کنند و همیشه به عملی کردن طرح هایشان علاقه مند هستند.

 

– هرروز کاری انجام دهید که شما را در مسیر رسیدن به هدف اصلی تان پیش می برد.

این رفتاری مهم در تضمین موفقیت شماست. هفت روز هفته، ۳۶۵ روز سال،هر روز کاری انجام دهید، کاری که دست کم شما را یک قدم به هدفی که اکنون در نظر دارید، نزدیک تر می کند. وقتی شما هرروز حرکتی را در مسیر رسیدن به هدف خود انجام دهید، این کار نیروی حرکت شما را افزایش می دهد. این نیروی حرکت به سمت جلو، شمارا بر می انگیزد، به شما الهام می بخشد، و انرژی می دهد. هرچه نیروی حرکت بیشتری به دست می آورید، برداشتن قدم های بیشتر به سمت هدفتان آسان تر می شود. در مدت زمانی کوتاه، مدیریت تنظیم و رسیدن به اهدافتان را به دست خواهید آورد. این کار به زودی برای شما آسان می شود و به صورت خودکار در می آید. شما این عادت را در خود پرورش می دهید و در تمام مدت برای رسیدن به اهدافتان تلاش خواهید کرد.

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

 

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

عادت هایی که عادت های دیگر را تغییر می دهند

عادت های کلیدی بر زندگی افراد نیز تاثیر می گذارد. برای مثال ، کسی که ورزش می کند، تمایل کمتری به کشیدن سیگار و مواد مخدر دارد، غذاهای سالم تری می خورد و بهره وری اش بیشتر است. عادت های کلیدی باعث ایجاد « موفقیت های کوچک »می شوند: دستاوردهایی که به افراد کمک می کند متوجه شوند کسب موفقیت های بزرگ تر نیز ممکن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *