خانه / بهبود فردی / جرات خوشحال شدن را داشته باشید

جرات خوشحال شدن را داشته باشید

بسیاری از مردم آگاهانه خود را از شکوه و جلال سرور، سبکبالی، الهام بخشی، آسایش یا خوشحالی -بخصوص در محیط کار- محروم می کنند. از نظر من این بدترین نوع خود محروم سازی است. به نظر می رسد عده زیادی از مردم از اینکه یک رفتار در نظر دیگران از جمله همکاران، ارباب رجوع ها و کارفرمایان، شادمانانه جلوه خواهد کرد، هراسانند. به علاوه، آنان فرض می کنند: “کسی که آسوده (یا خوشحال)است، لابد سخت کوش نیست. ” و منطق آنان، چنین است که اگر خوشحال به نظر بیایند، دیگران ممکن است بپندارند که ایشان از وضع موجود راضی هستند و بنابراین فاقد انگیزه ی لازم برای تعالی در کار یا حرکت لازم برای پیشرفت هستند. آنان بی گمان نمی توانند در محیطی رقابت آمیز دوام بیاورند.

شرکت های بزرگ اغلب مرا برای صحبت کردن درباره ی کاهش تنش و شاد زیستن، فرا می خوانند. در مواردی شخصی که مرا برای سخنرانی دعوت کرده، با لحنی عصبی از من خواسته است که مبادا چنان باعث خوشحالی کارمندانش شوم که ” زبر و زرنگی خود را از دست بدهند. ”

در واقع موضوع طور دیگری است. خیلی مسخره است که گمان کنید هر شخص آرام و شاد، فاقد انگیزه است. برعکس، افراد خوشحال تقریباً همیشه عاشق کاری که انجام می دهند، هستند. بارها و بارها مشخص شده است که کسانی که عاشق کارشان هستند. بشدت بر اثر ذوق دائمی پیش بردن و بهره وری خود بر انگیخته شده اند. آنان شنوندگانی خوب هستند و از میزان یادگیری عالی برخوردارند. به علاوه کارمندانی شاد، بسیار خلاق، گیرا، جاذب و از افراد خوب گروه هستند.

از سوی دیگر افراد ناراحت، اغلب بر اثر بدبختی و تنش خود را از پیشرفت بازمانده از موفقیت به دور می مانند. حضور در اطراف اشخاص سخت گیر و عصبی کلافه کننده و کار کردن با آنان دشوار است. آنان هستند که فاقد انگیزه اند، زیرا تا حد زیادی بر اثر مشکلات خود، کمبود وقت و تنش ها از پا در آمده اند. افراد ناراحت اغلب احساس می کنند قربانی دیگران و شرایط کاری شان شده اند. برای آنان داشتن روحیه ی حل مشکل دشوار است، زیرا به نظر ایشان همه چیز تقصیر کسی دیگر است. به علاوه، اینان در اکثر مواقع افراد ضعیف گروه هستند،زیرا اغلب خود محورند و ذهنشان درگیر موضوعات شخصی است. اگر موفق باشند، موفقیت شان علی رغم ناشادمانی آنان است، نه به دلیل آن. در حقیقت اگر هر فرد ناشاد و عصبی بتواند بیاموزد که شادتر باشد، موفق تر خواهد شد.

یکی از اهداف من این است که شما را متقاعد سازم: خوب است خوشحال، مهربان، صبور ، آسوده تر و بخشنده تر باشید.

از لحاظ شخصی و تخصصی به نفع شماست. زبر و زرنگی خود را از دست نخواهید داد، و “لگدمال” نخواهید شد. به شما اطمینان می دهم که بی عاطفه، بی توجه یا بی انگیزه نخواهید شد. برعکس احساسی برخاسته از الهام و خلاقیت خواهید داشت و حتی به انجام کارهایی بیش از سهم همیشگی خود، تشویق می شوید. در حالیکه دیگران مشکلات را می بینند، شما راه حل ها و فرصت ها را خواهید دید، همچنین به جای اینکه از پسرفت ها و شکست ها مایوس شوید، به نرمی و به سرعت به حال اول برگشته، ادامه خواهید داد. شما دارای انرژی اضافه خواهید بود. خواهید توانست ” در مرکز طوفان موثر باشید” و چون خیلی منطقی و واقع بین خواهید بود، در اوقاتی که نیاز به تصمیم گیری های سخت باشد، چشم ها به شما دوخته خواهد شد.

اگر جرات خوشحال شدن را داشته باشید، زندگی شما بی درنگ شروع به تغییر خواهد کرد. زندگی و کار شما معنای بیشتری خواهد یافت و ماجرایی استثنایی خواهد شد. دیگران به شما عشق خواهند ورزید و بدون شک در محیط کار، خیلی کمتر از کاه کوه خواهید ساخت.

 

 

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

عادت هایی که عادت های دیگر را تغییر می دهند

عادت های کلیدی بر زندگی افراد نیز تاثیر می گذارد. برای مثال ، کسی که ورزش می کند، تمایل کمتری به کشیدن سیگار و مواد مخدر دارد، غذاهای سالم تری می خورد و بهره وری اش بیشتر است. عادت های کلیدی باعث ایجاد « موفقیت های کوچک »می شوند: دستاوردهایی که به افراد کمک می کند متوجه شوند کسب موفقیت های بزرگ تر نیز ممکن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *