خانه / فروش / ارائه ی فروش موثر

ارائه ی فروش موثر

ارائه ی فروش « بازی درونی » فروش است که منجر به فروش واقعی می شود. هنگام ارائه ی فروش می توانید مشتری احتمالی مردد و بی میل را به مشتری متعهد تبدیل کنید.

ارائه ی فروش موثر در مقایسه با توضیح بی برنامه یا ناهماهنگ درباره ی محصول یا خدمت، می تواند فروشتان را چند برابر کند.

وقتی فهمیدید مشتری احتمالی به محصول نیاز دارد، می تواند از آن استفاده کند، می تواند از آن نفع ببرد و استطاعت مالی خرید را هم دارد، وقت آن است که او را به خرید ترغیب کنید.

۹۵ درصد ارائه های فروش قابل بهبود هستند. آن قدر بر ارائه های خود کار کنید تا هر بار بتوانید محصول خود را به شکلی موفق به مشتری مناسب بفروشید.

 

از روندی منطقی پیروی کنید

ارائه ی فروش، روشی منطقی و منظم برای رسیدن از کل به جز است. قبل از شروع کار، به فرآیندی وارد می شوید که به وضوح مشخص می کند این فرد مشتری احتمال محصول شما است، سپس رابطه ای مثبت بر اساس دوستی و اعتماد با او ایجاد می کنید و با دقت نیازهای او را تحلیل می کنید تا بداند که چگونه می تواند از محصول یا خدمت شما بهره ببرد.

بی نظمی، قاتل فروش است، اگر هنوز مشتری مطمئن نیست که نیاز یا مشکلی دارد که با محصولتان قابل حل است و شما درباره محصولتان صحبت می کنید، باعث از بین رفتن علاقه اش می شوید و با جملات « فعلاً علاقه ای به آن ندارم » ، « آن را نزد من بگذارید تا نگاهی به آن بیندازم» ، یا حتی بدتر از « اجازه دهید درباره اش فکر کنم » مواجه می شوید.

قبل از شروع ارائه ی فروش، اطمینان حاصل کنید که محیط برای ارائه ی شما و برای جلب توجه مشتری و گوش دادن او به حر ف هایتان مناسب است. افراد در هر لحظه فقط می توانند بر یک موضوع تمرکز کنند اگر حواس پرتی، مزاحمت یا هرگونه سر و صدایی وجود داشته باشد، مشتری نمی تواند بر حرف های شما تمرکز کند و در نتیجه در انتهای ارائه نمی تواند خرید کند.

 

فرمول ارائه ی فروش

ارائه ی فروش خود را از قبل به طور کامل برنامه ریزی کنید. روی کاغذ فکر کنید. قبل از هر ملاقات با مشتری، ارائه ی فروشتان را مرور کنید، حتی اگر در گذشته بارها آن را بیان کرده اید. آمادگی نشانه حرفه ای بودن است.

بهترین فرمول برای ارائه ی فروش این است: « نشان دهید،بگویید و بپرسید ».

به مشتری نشان دهید محصولتان چیست و از آن مهمتر چه تغییر یا بهبودی در زندگی یا کار او  به وجود می اورد. همچنین چه منافعی برایش دارد. سپس سوالی بپرسید تا مطمئن شوید آنچه را ارائه می کنید، مهم یا مرتبط است: « آیا از آن استفاده خواهید کرد؟ آیا بهبودی در روش های فعلی تان به وجود می آورد؟ »

به مشتری نشان دهید چگونه می تواند با استفاده از محصول یا خدمت شما، بیشترین نفع را ببرد. تصاویر خلاقانه ای از لبخند مشتری و بهره بردن او از محصولتان را در ذهنش ایجاد کنید: « خود را تصور کنید که هر روز از این محصول یا خدمت استفاده می کنید. چه تغییری در زندگی یا کارتان به وجود می آورد؟

 

منبع:mohammadnabipour.com

محمدنبی پور:مشاور بازاریابی،فروش و مدیریت

 

 

همچنین ببینید

محمد نبی پور،mohammadnabipour،مشاور بازاریابی کرمان،مشاوره بازاریابی کرمان،مشاوره،مشاور،مشاوره کرمان،برندینگ،تقاضا،همایش،سمینار،مشاور بازاریابی کرمان،رهبری،مدیریت،رهبری در مدیریت،مشاوره فروش،مشاوره بازاریابی،مشاوره اقتصادی،مشاوره شغلی،مشاوره موفقیت،موفقیت فردی،کسب و کار،مشاوره کسب و کار،مشاوره تبلیغات،آموزش مشاوره فروش،آموزش مشاوره بازاریابی،آموزش مشاوره اقتصادی،آموزش مشاوره شغلی،آموزش مشاوره موفقیت،آموزش موفقیت فردی،آموزش کسب و کار،آموزش مشاوره کسب و کار،آموزش مشاوره تبلیغات،دکتر کسب و کار،مردموفقیت،مرد ماموریت های غیر ممکن تجارت،قاتل فقر،قاتل شکست،مشاور کسب و کار کرمان

مثلث طلایی فروش

محمد نبی پور مربی و مشاور بازاریابی،فروش،برندینگ،کسب و کار در کرمان: اساس این فرمول بر تجربه متصدیان ممتاز فروش جهان استوار است. در طول سالیان دراز با هزاران مشتری مصاحبه شده و به شکل خاصی از آنها پرسش به عمل آمده است که تفکر آنها درباره بهترین متصدیان فروشی  که با انها تماس گرفته اند چیست. آنها بطور مرتب و همیشگی در تمام صنایع سرتاسر جهان، در توضیح خود راجع به متصدیان ممتاز فروش، سه عنوان را ذکر نموده اند: بعنوان دوست، مشاور، و معلم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *